Puhu Dinleme ve Kestirme Sistemi

PUHU Taşınabilir Dinleme ve Kestirme Sistemi, yüksek performansı ile taktik saha birliklerini desteklemek için ideal bir çözümdür. PUHU, kompakt yapısı, kullanıcı dostu ara yüzü ve kolay taşınabilme özelliği sunmaktadır.

PUHU, özel geliştirilmiş kestirme algoritmaları ve sinyal işleme kabiliyetleri ile yüksek yön doğrulukları elde etmekte olup, benzer boyutlardaki sistemlerden beklenen performansı fazlasıyla karşılamaktadır. Geniş bant spektrum tarama özelliği ile PUHU, muhasım birliklerin “Modern Dalga Şekillerini” de içeren V/UHF frekans bandındaki haberleşme sinyallerinin tespitini, dinlenmesini ve yerinin kestirilmesini başarılı şekilde yerine getirmektedir.

PUHU ayrıca, diğer Elektronik Harp ve Komuta Kontrol sistemleri ile birlikte bütünleşik çalışabilmektedir. PUHU, iki kişi tarafından taşınabilir ve kısa bir süre içerisinde kurulabilmektedir. Sağlamlaştırılmış dizüstü bilgisayarı ve kullanıcı dostu ara yüzü ile, yer belirleme sonuçlarını ve spektruma ilişkin gerekli bilgileri kullanıcıya harita desteği ile birlikte sağlamaktadır. Simetrik ve asimetrik harp koşullarında değişen taktik ve operasyonel ihtiyaçları karşılamak üzere PUHU, kullanıcıya güvenilir bir elektronik destek yeteneği kazandırmaktadır.

360 derece alanda dinleme ve kestirme yapabilmektedir. Özellikle dağlık alan ve sarp arazi avantajına sahip sistem, geniş bant kestirme (DF) birimi, sinyal işleme yetenekleri ve özel kestirme algoritmaları vasıtası ile yüksek doğrulukta yön çizgileri üretmektedir. Yön bilgilerini birleştirerek hedefin yerini belirleyebilmekte ve sayısal harita üzerinde gösterebilmektedir. Arazide lityum ion piller sayesinde 15 saat görev yaparak, istenirse şarj sisteminde güneş enerjisi kullanılabilmektedir. Puhu ayrıca kablolu veya kablosuz haberleşme linkleri ile ağ içinde çalışma özelliklerine de sahip bulunmaktadır.

 

Kaynak:https://www.defenceturk.net/puhu-dinleme-ve-kestirme-sistemi-tskya-elektronik-harpte-ustunluk-sagliyor

Uydu Haberleşme Sistemleri Servisleri