Blockchain Teknolojisi Dünya 2.0 için Neler Sunuyor?

Blockchain teknolojisinde Bitcoin’den daha fazlası olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Kripto para birimi, platformla ilişkilendirilen en önemli uygulamalardan biri olabilir, ancak blockchain teknolojisinin olanakları finansın çok ötesindeki sektörlere uzanır.
Blockchain teknolojisinin en hayali kullanımlarından bazıları, sadece bilim-kurgu dünyasında mevcut olan araçlar ve ağlar gibi görünüyor. Ancak yeni blockchain sağlayıcılar tarafından sağlanan hız ve ölçeklenebilirlik, fütürist bir evreni sadece bir fanteziden daha gerçek kılıyor. Söz konusu teknolojinin, hareket tarzımızı büyük ölçüde değiştirme, daha akıllı topluluklar tasarlama ve sosyal etki yaratma konusunda önemli potansiyele sahip olduğunu görüyoruz
Blockchain inovasyonundan en fazla yararlanacak endüstrilerin başında ulaşım endüstrisi bulunuyor. Atlarla başlayan ulaşım serüveni otonom araçlar ve güvenli blockchain ağları sayesinde milyonlarca insanin daha az trafik yoğunlugu ve güvenilir yolculuk yapmalarına gelecekte büyük katkı saglayacatir. Ayrıca otonom araç sahipleri bu güvenli blockchain ağları sayesinde araçlarını kiralayabilecek ve bu gelecekte onlar için eksta gelir kaynağı olacaktir.

Ve teknoloji tabiki araçlarla sınırlı değil. Amazon firmasının gelecek yelpazesinde blockchain sistemini kullanarak Drone’lar ile kargo dağıtımınin tamamıyla otonom bir şekle dönüşmesi yer almaktadır.

Akıllı  şehirlerin gelişmesi ve sürdürülmesi sürecine de büyük katkı sağlayacağı yadsınamaz bir gerçek olan blockchain teknolojisi bize bugün hayal gelen bir çok şeyi gerçeğe dönüştürecek ve zihinlerimizde, geleceğe dair öngörülerimizde bir devrim gerçekleştirecektir.

Kaynak:

How Scalable Blockchain Technology Can Bring Us Closer to Earth 2.0 [Sponsored]