Robot Profesör:Humanoid Robot Westpoint Askeri Akademisinde Felsefe Dersi Veriyor

Bir öğretmenin, robotik bir sesle sınıfta öğrencilerin dikkatini çekmesi imkansız bir görev gibi görünebilir. Ancak West Point’teki öğrenciler, bir robottan ders dinlerken odaklanma problemi yaşamadılar.
Bina48 adli yapay zeka destekli robot profesör, askeri okulda, etik felsefesi dersine giriş konularını kapsayan iki oturum sundu. Ve bir öğretim üyesi olarak bundan önce hiçbir tecrübesi olmasa da, kendisini, gelecekte bir gün genç zihinleri şekillendirirken bulabilir.

Uzmanlar, Bina48’i, West Point öğrencilerine ders vermek üzere hazırlamak amacıyla, ders teorisi, politik felsefe ve ders planı hakkında bilgilendirdiler. Bina48, öğretme sırası kendisine geldiğinde, öğrencilere, konuyla ilgili temel bir bilgilendirme yaptı ve müteakibinde soruları cevapladı.
Profesör William Barry, robotun performansına ilişkin olarak; “Öğrenciler, başlangıçta, bunun çok rahatsız edici veya eğlenceli bir deneyim olabileceğini düşündü. Ancak bu deneyimden büyük mutluluk duydular çünkü tüm sorularına öğretim üyesi robotumuz cevap verebilmişti, daha da ilginç olan kısım, öğrencilerin ders esnasında not almalarıydı. ” dedi.
Yapay Zeka Eğitimi
Bina48, ilk deneme için başarılı sayılsa da öğrencilerin tipik öğrenme hızından geri kaldığı kabul edilebilir. Ancak gelecekte, robot profesör, daha küçük yaştaki orgencilerin sınıflarına daha uygun olabilir.
Son olarak, Bina48’in West Point öğrencileriyle çalışması, yapay zekanın dünya genelinde öğrencilere etikten enerjiye, her şeyi öğrettiği bir geleceği akla getirebilir.

Kaynak ve Çeviri:

https://futurism.com/the-byte/humanoid-robot-philosophy-course