Yabancı Dil Probleminin Sonuna Gelirken…

Translating Earpiece (Çevirme Kulaklığı), farklı dilleri konuşan kişilerin birbirlerini anlamalarına olanak tanıyor.

Yeni bir kulak çeviricisi sayesinde dil engeli kısa süre içerisinde tarih olabilir. New York merkezli Waverly Labs şirketi, dünyanın ilk akıllı kulaklığını geliştirdiklerini ve cihazın gerçek zamanlı olarak farklı dillerde konuşan iki kişinin arasındaki konuşmaları akıcı bir şekilde çevirdiğini belirtti. “Pilot” adını verdikleri bu kulak cihazı, -“çeviri teknolojisi” kullanan, kulağa sığan ve diller arasında geçiş yapan yerleşik bir uygulamaya sahiptir. Pilot’un üç rengi (kırmızı, siyah ve beyaz) mevcut olup, ekstra bir kulaklıkla (toplamda iki çift: sizin  ve arkadaşınız için birer adet), bir adet taşınabilir şarj cihazı ve buna eşlik eden bir uygulama ile birlikte kullanılıyor.

Waverly Labs, promosyonunu Facebook sayfasına yükledi ve halihazırda milyonlarca  kez izlendi.

Bir blog yazısında şirket, taraftarlara teşekkürlerini dile getirerek şunları söyledi: “Bu konuyla ilgili uzun bir zaman harcadık ve insanların bu yolculukta bizimle birlikte yürümesinden  büyük heyecan duyuyoruz.”

Şirket, Pilot’u 290 ABD doları gibi bir perakende fiyat ile satışa sunmak için  kapsamlı bir finansman kampanyası başlattılar.

Kaynak: (1) https://www.thesun.co.uk/archives/news/1178711/incredible-translating-earpiece-allows-people-who-speak-different-languages-to-understand-each-other/

(2) https://www.youtube.com/watch?v=EluyyXlllqE